Projektowanie i wdrażanie systemów zarządzania zgodnych z normami ISO

Wiele z istniejących na rynku firm posiada na tyle sprawną organizację, że wystarcza ona do realizacji zamierzonych celów i osiągania sukcesów. Wiele także jest firm, które szczególnie w dobie ciągle aktualizowanych przepisów prawa, rosnących wymagań klientów oraz w otoczeniu konkurencji mają problemy organizacyjne, których rozwiązanie wydaje się bardzo trudne.

Aby zlikwidować te problemy należy się zastanowić, czego takiej firmie potrzeba, jak poprawić jej funkcjonowanie i działalność. Rozwiązaniem może być np. wdrożenie sytemu zarządzania zgodnego z wymaganiami wybranego standardu ISO, obejmującego swoim zakresem całą firmę, jej organizacje i wszystkich jej pracowników.

System taki zadba w odpowiedni sposób o najważniejsze obszary działalności firmy, utrzymując jej jakość pracy, ekologie, etykę czy też bezpieczeństwo pracowników i podwykonawców na odpowiednim poziomie, dbając jednocześnie o ograniczanie zbędnych kosztów.

Firma QEDO Konsulting oferuje współpracę we wdrożeniu takich systemów jak:

  • System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001;
  • System Zarządzania Środowiskiem zgodny z wymaganiami normy ISO 14001;
  • System Zarządzania BHP zgodny z wymaganiami normy OHSAS 18001;

Projektowanie i wdrażanie systemu zarządzania jest zadaniem złożonym, które realizuje się w kilku etapach. Bardzo istotnym jest przeprowadzenie analizy firmy, jej organizacji oraz określenie jej rzeczywistych potrzeb. Niezbędne jest już na początku prac wyznaczenie osoby Pełnomocnika, który będzie koordynował wdrażanie systemu oraz będzie docelowo głównym jego "opiekunem".

Pracę wdrożeniowe zawsze obejmują niemal wszystkich pracowników np. poprzez zbieranie ich uwag i opinii czy ich udział w szkoleniach.  Bardzo ważne jest to, aby sam system był wdrażany ze zrozumieniem przez wszystkich pracowników, a każde pytanie dotyczące systemu i zasadności jego wdrożenia nie pozostało bez odpowiedzi.
Tylko całkowite zrozumienie i zakceptowanie wprowadzanych rozwiązań przez wszystkich pracowników Firmy gwarantuje właściwe i oczekiwane działanie systemu.zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.